Liela daļā Latvijas Republikas iedzīvotāji ir saskārušies ar ātrajiem kredītiem. Tomēr ne visiem ir bijusi laba un pozitīva pieredze ar šiem kredītu veidiem. Ātrais kredīts piedāvā saņemt naudu ātri, vienkārši un ērti, jo lai pieteiktos aizdevumam, Tev nav jāiziet no mājā. Tas nozīmē to, ka ātrais kredīts ir ļoti viegli pieejams gandrīz jebkuram Latvijas iedzīvotajam. Ātrā kredīta parādos ir nokļuvis ne viens vien Latvijas iedzīvotājs, taču tas nav nekas slikts. Protams, ka nav labi būs parādos vairākiem ātrajiem kredītiem, kuri nemitīgi mēģina piedzīt parādu no Jums. Taču no otras puses, Tev ir silta pajumte, darbs un ēdiens. Ar Tevi viss ir kārtībā. Tāpēc ir jāpriecājas par to, kas Tev ir. Tikai tad jādomā par to, kā varētu uzlabot savus dzīves apstākļus. Soli pa solim ir jārisina visas problēmas, grūtības un pārbaudījumi, kurus dzīve Tev uzliek. 21. gadsimtā izdzīvošana nav viegla.


Cilvēkiem ir smagi jāstrādā, lai varētu izdzīvot. Ātrie kredīti ienāca latviešu dzīvē, sākot no Latvijas neatkarības atjaunošanas. Ap to laiku cilvēki vēl nesaprata, ko tas nozīmē aizņemties ātro kredītu. Tas ir pavisam savādāks aizdevuma veids, jo atšķirībā no ilgtermiņa aizdevumiem no bankām, kas izsniedz kredītus uz vairākiem mēnešiem vai pat gadiem, ātro kredītu, ir jāatmaksā viena mēneša laikā. Ar neregulāru algu un maziem ienākumiem nedrīkst aizņemties ātros kredītus. Ātrais kredīts ir paredzēts tikai ārkārtas gadījumos, kad cilvēkiem nav citas izejas un ir nepieciešama nauda. Ātrā kredīta parādos ir nonākuši daudzi Latvijas iedzīvotāji, jo īpaši gados jaunāki jaunieši, kuri iespējams bezatbildīgi ir aizņēmušies kredītu. Tajā pašā laikā, cik atbildīgs kredītu ņēmējs var būt 18 - 19 gados? Bezatbildīgi ir izsniegt aizdevumus tik jaunām personām, jo viņi vēl nesaprot naudas vērību un to, cik smagi ir jāstrādā, lai varētu to nopelnīt. Tieši dēļ negatīvās statistikas, kas ievilina jauniešus kredītu tīklos, ātro kredītu kompānijas ir palielinājušas minimālo aizdevuma piešķiršanas vecumu. Kredītu ņēmēji pēc 20 vai 21 gada ir krietni vien atbildīgāki un gudrāk darbojoties ar finansēm. Tieši tāpēc kredītu kompānijām ir izdevīgāk izsniegt aizdevumus nobriedušākiem cilvēkiem.


Ja Tu esi nonācis parādos, no kuriem Tev būs ļoti grūti izkulties, tad visdrīzāk Tev ir nepieciešams meklēt veidus kā apvienot vairākus kredītus vienā. Tādā veidā Tev ir iespēja samazināt aizdevuma procentus un padarīt aizdevuma atmaksu mazliet reālistiskāku. Tomēr ne visiem ir iespēja apvienot vairākus kredītus vienā. Lai to varētu izdarīt, Tev būs nepieciešams labi atalgots darbs. Citas izejas no ātrā kredīta parādiem nav, tāpēc šis ir labs risinājums visiem tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir nonākuši kredītu virpulī un nespēj no tiem izkulties. Vēl viens veids, kā tikt vaļā no visiem parādiem ir bankrota uzsākšana. Šis process nav lēts un var izmaksāt līdz pat 3000 eiro. Tāpēc ir rūpīgi jāpārdomā par to, kas būtu izdevīgāk. Dažreiz labāk ir cīnīties un mēģināt atmaksāt visus aizdevumus.


Lai, aizņemtos, atbildīgi ir jāprot izvērtēt savas finansiālās iespējas un kredītu vajadzētu ņemt tikai tādos gadījumos, kad nauda ir nepieciešama priekš nopietna iemesla. Pretējā gadījumā Jums var rasties grūtības ar aizdevuma atmaksu. Tad būs jāpagarina aizdevuma atmaksas termiņš, kas beigu beigās padara ātrā kredīta aizdevumu, par ļoti dārgu un neizdevīgu kredīta veidu. Aizņemties vajag gudri un atbildīgi.

 

Copyright © Kredītuskola, tiesības ieturētas.